Końcowe wskazówki od aptekarza – wskazówki od aptekarza

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Znaki urodzeń, żylaki, żylaki, pajączki lub naczynia włosowate i plamy rubinowe są najczęściej występującymi zmianami naczyniowymi, które mają zasadniczy wpływ na kobiety. Eksperci przypominają nam, że chociaż poprawiają się zimą, nasze zachowanie w tym sezonie może warunkować ich powstawanie i zalecać nam unikanie saun, ogrzewania w wysokich temperaturach i siedzącego trybu życia.

Żyły warykozowe są najczęstszym objawem przewlekłej niewydolności żylnej (CVI). Inne typowe zmiany naczyniowe to m. in. znaki urodzeń, żyły pajączkowe lub naczynia włosowate, plamy rubinowe. Żyły warykozowe są rozszerzenia i wydłużenie żył, które mogą pojawić się w każdej części ciała, ale są szczególnie częste w nogach. Chociaż zmiany naczyniowe znacznie poprawiają się w zimnych miesiącach, problem może się nasilić, jeśli nie przestrzegamy szeregu zasad, takich jak unikanie długotrwałego narażenia na źródła ciepła, intensywne lokalne ciepło, korzystanie z saun i ćwiczeń fizycznych. Chociaż prawdą jest, że zmiany te "dotykają zarówno mężczyzn (około 40%), jak i kobiet, 60%, kobiety są bardziej zaniepokojone eliminacją tego typu zmian naczyniowych, czy to z powodu przyczyn estetycznych, czy objawów klinicznych" - mówi Natalia Ribé, MD z Institut Dr. Natalia Ribé.

Najczęściej spotykane obszary, w których się znajdują to: twarz, okolice nosa i kości policzkowych, a w organizmie mogą być rozłożone na tułów, zarówno brzuch, plecy i kończyn dolnych, szczególnie nogi i kostki. Jeśli chodzi o jego pochodzenie, oprócz wieku występuje składnik dziedziczny związany ze zmianami naczyniowymi, który zwiększa kruchość naczyń włosowatych, a także różne etapy, takie jak ciąża. Również brak ćwiczeń fizycznych, wysoki, nadwaga, zaparcie, siedzące życie, niezdrowe odżywianie się lub zawód wymagający sporo czasu siedzącego lub stojącego, mogą być na nie narażone.

Wyjaśnienie: w DVI

Przewlekła niewydolność żylna jest niezdolnością żył do prawidłowego powrotu krwi do serca. Żyły nóg, wspomagane impulsem mięśni, przenoszą krew do serca. Ściany żył mają maleńkie zawory, które otwierają i zamykają, i pomagają kontrolować ciśnienie krwi i przepływ i utrzymywać je przed opadaniem, przyciągane przez siłę grawitacji, więc ułatwiają sercu powrót żylny.

Jeśli żyły nóg tracą elastyczność, ulegają one deformacji i powodują, że zawory te nie zamykają się prawidłowo, tak że krew nie wzrasta i nie gromadzi się w kończynach dolnych, co powoduje zastój żylny, problem nazywany przewlekłą niewydolnością żylną (CVI).

Jest to choroba przewlekła, ale łagodna i dająca się kontrolować, która występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Chociaż zaburzenie to nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia, może być upośledzeniem i pogorszeniem jakości życia osobistego i zawodowego chorych. Może być również źródłem problemów zdrowotnych, takich jak zakrzepica żylna i zakrzepica żylna oraz zakrzepica.

Niewydolność żylna występuje przy obrzęku nóg lub kostek, uczucie ciężkości i napięcia u cieląt, ból, który pogarsza się podczas wstawania i poprawia się przy podnoszeniu nóg, ciężkości lub skurczów mięśniowych, świąd i swędzenie i mrowienie żylaków i żylaków lub żylaków żylaków. Osoby z przewlekłą niewydolnością żylną mogą mieć również zaczerwienienie nóg i kostek, zmiany koloru skóry wokół kostek, żylaków powierzchniowych oraz pogrubienie i stwardnienie skóry w nogach i kostkach (lipsodermatoskleroza), owrzodzenia nóg i kostek.

Kiedy osłabnie struktura żyły nóg, powrót żylny staje się trudny i dochodzi do zastoju krwi w żyłach. Jeśli ta sytuacja utrzymuje się w czasie, żyły wzrastają w rozmiarze i rozszerzać się, pojawiając się znane żylaki. W wielu przypadkach żylaki żylaki nie wykazują żadnych wcześniejszych objawów lub bólu, a są jedynie problemem estetycznym. Ale jeśli ból jest odczuwany, może być wskaźnikiem progresji przewlekłej niewydolności żylnej, a jednocześnie może być rozpoznawany bez żylaków.

Leczenie

Dekalog w celu uniknięcia DVI

Stowarzyszenie Cuida tus Venas, Clínica Universidad de Navarra i Wydział Medyczny Laboratorios Cinfa. 1. Unikaj stawania, siedzenia lub siedzenia przez dłuższy czas: jeśli nie możesz tego uniknąć, zaleca się częste poruszanie nogami i stopami, obracanie kostek. Powinieneś również często wychodzić z fotelika i przejść kilka kroków. Ważne jest również zabezpieczenie nóg przed uderzeniami i zadrapaniami. 2. Unieść nogi: jeśli pracujesz siedząc przed krzesłem lub

%name Końcowe wskazówki od aptekarza   wskazówki od aptekarza

VaryForte

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*